2021 Yılı Web Tasarım Trendleri
Dijitalmax Blog Dijitalmax Blog
2021 Yılı Web Tasarım Trendleri 2021 Yılı Web Tasarım Trendleri sosyal medyada paylaş!

blog

2021 Yılı Web Tasarım Trendleri

Dial – Up bağlantının vücuda adrenalin pompalayan o eşsiz sesinin hüküm sürdüğü, değil akıllı cihazların, internet bağlantısının ve bilgisayarların bile mahallede sadece birkaç kişide olduğu mazimizde internet siteleri de oldukça azdı. Bilgisayar dergilerinin altın rehber misali web sitelerinin adreslerini vererek içeriklerini tanıttığı, her isteyenin web sayfasına sahip olamadığı o günler şimdi çok uzakta. Artık yalnız kurumsal firmalar değil kişiler de kendilerini ifade etmek için web sitelerini kullanıyor. İnternet dünyasındaki sanal ikametgahlarımızın trendleri ise her sene değişiyor. 2021 yılının web tasarım trendleri arasında biçim ve içerik açısından bir önceki seneye göre birçok fark bulunuyor. 

Performans! İşlevsellik! Basitlik!

2021  yılında web sitelerinde en öne çıkan nokta kuşkusuz performans olacak. Bu sene kullanıcıların hızlı performansa sahip, gereksiz tasarım detaylarından uzak işlevsel, basit sitelere yönelmeleri bekleniyor.

GIF vs Sinemagraflar

Artık görseller bile yerini hareketli ve aktif görüntülere bırakıyor. Bu nedenle GIF sevgisi gibi yükselen bir diğer trend de sinemagraf adı verilen görüntüler oluyor. Sinemagraflarda sabit fotoğrafların sadece bir alanı ya da detayı hareketlendirilerek ekrana geliyor. Sinemagraflar özellikle bir ürünü ya da işlevini tanıtmak için kullanılıyor.

Daha Görünür ve Büyük Tipografi

Web tasarım trendleri söz konusu olduğunda görsellere rakip olan bir diğer nokta ise tipografi. Tasarımlar basit ve minimalist olsa da bu sene büyük ve cesur tipografi örneklerinin öne çıkacağı tahmin ediliyor. Hatta eğlenceli ve enerjik tipografiler görselleri bile gölgede bırakabilir.

Tam Ekran Form Alanları!

2021 yılında, özellikle başvuru ve girişlerin sıkça yapıldığı şirketlerin web sitelerinde, form alanları ön plana çıkıyor. Tam sayfayı kaplayan ve herhangi bir kafa karışıklığına sebep vermeyen form alanları ile kullanıcılarla doğrudan ve hızlı iletişim kurulması sağlanıyor.

Mobil Menülerden Web Sitelere!

Mobil cihazlar için tasarlanan web sitesi özelliklerinden biri de üç çizgi halinde, amblem ve logonun hemen yanında yer alan açılabilir menüler. Bu menüler artık sadece mobil siteler için değil web siteleri için de tercih ediliyor. Tasarım, kullanıcıların sayfaları ziyaret ederken dikkatinin dağılmasına engel olarak daha konsantre bir gezi yapmasını sağlıyor.

Yüksek Kalitede Fotoğraflar

Sinemagraflar ve tipografi her ne kadar ön plana çıksa da fotoğraflar yine trendler arasında! Hemen her mobil cihazın iyi kalitede fotoğraf çekmesiyle kullanıcıların gözü de daha kaliteli fotoğraflar arıyor. Bu nedenle web trafiğini artıran etkenler arasında yüksek kaliteli fotoğraflar ön sıralara çıkıyor.

hemen teklif al

Dijitalmax’ın her biri alanında uzman ekibiyle çalışmak için teklif alabilirsiniz.
İşinizi büyütmek için biz tam kadro hazırız ?

Hemen Teklif Al

sizinle görüşmekten
mutluluk duyarız

İşletmenizle İlgili Yapılacak Çalışmalar Hakkında Sizinle Online Toplantı Gerçekleştirebiliriz.

Online Görüşme Randevusu Oluştur