Doktorlar İçin Dijital Dönüşüm ve Dijital Pr Çalışması
Dijitalmax Blog Dijitalmax Blog
Doktorlar İçin Dijital Dönüşüm ve Dijital Pr Çalışması Doktorlar İçin Dijital Dönüşüm ve Dijital Pr Çalışması sosyal medyada paylaş!

blog

Doktorlar İçin Dijital Dönüşüm ve Dijital Pr Çalışması

Dijital dönüşümün hız kesmeden devam ettiği bir çağ, sağlık sektörü için de yepyeni dönüşüm ve adaptasyon süreçleri yaratıyor. Bilgi, tanı ve hatta tedavi amaçlı yayın yapan web siteleri, her gün yüz binlerce kez ziyaret ediliyor. Söz konusu gerçek, sağlık sektörünün bu türden bir dijital dönüşüm sürecine ayak uydurmasını zorunlu kılıyor.

Sağlık Araştırmalarında İnternetin Rolü

Türkiye İstatistik kurumu 2018 yılı verilerine göre ülkemizde internete erişim oranı yüzde 80'in üzerine çıktı. Bugün her 10 haneden 8'inde internet erişimi bulunuyor. 16-74 yaş grubundaki internet kullanım oranı ise yüzde 72.9'a yükseldi. İnternetin günlük hayatta, adeta temel bir ihtiyaca dönüşmesiyle birlikte, her türlü bilgi talebi için ilk önce ona başvurma eğilimi de giderek artıyor. Bu denli yoğun bir şekilde kullanılan internet, hızı sayesinde insanların sağlık konusunda da ilk danıştıkları mecra oluyor. İnternet, başınızın neden ağrıdığından, herhangi bir doktor ya da hastane ile ilgili bilgiye ve sağlıklı yaşam önerilerine kadar sağlık temalı her türlü konuda fikir sahibi olmanızı sağlıyor.

Doktor Web Sitesi Neden Önemli

Sağlık alanıyla dijital dünya arasında gerçekleşen adaptasyon sürecinde, doktorlara ait web sitelerinin ayrı bir yeri ve rolü bulunuyor. Gerek sağlıkla ilgili her türlü bilginin bir uzmanın referansıyla paylaşılması, gerekse ilgili doktora dijital manada PR desteği sağlaması açısından doktor web sitelerinin profesyonelce hazırlanması önem arz ediyor. Yalın, anlaşılır bir dille, mutlaka özgün içerikler kullanılarak, etkili görseller eşliğinde hazırlanan ve güçlü yazılımsal altyapıya sahip web siteleri aracılığı ile insanların online sağlıklı yaşam arayışlarına yanıt vermeniz mümkün hale geliyor.

Konuyla ilgili geçerli olan hukuksal düzenlemeler gereği, sağlık alanında reklam yapmak kesin çizgilerle yasaklanıyor. Buna karşın, hastanın bilgi alma ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak gerçekleştirilen ve yanıltıcı ya da haksız rekabete yol açıcı bilgi ve tutumlar içermeyen yayınlar meşru kabul ediliyor. Mesleki anlamda gerçekleştirilen tedavi, operasyon gibi işlemlerin web sitesi üzerinden paylaşılması, hem mevcut hastaların hem de potansiyel hastaların konuyla ilgili ilk elden bilgi edinmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca hastaların doktorun tecrübesine duydukları inancı ve güveni de pekiştiriyor. İçinde her türlü iletişim bilgilerinin yer aldığı kişisel web siteleri, insanların doktorlara güven duymasını kolaylaştırırken, web siteleri aracılığı ile uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgilendirici paylaşımlarda bulunan doktorların hedef kitleye ulaşmasını sağlıyor.

Dijital ajans doktor web sitesi hizmeti arayışı içine girdiğinizde tercihinizi mutlaka profesyonel, özgün, yaratıcı ve inovatif eğilimlere sahip ajanslardan yana kullanın. Mesleğiniz ve tecrübeniz bunu hak ediyor.

hemen teklif al

Dijitalmax’ın her biri alanında uzman ekibiyle çalışmak için teklif alabilirsiniz.
İşinizi büyütmek için biz tam kadro hazırız ?

Hemen Teklif Al

sizinle görüşmekten
mutluluk duyarız

İşletmenizle İlgili Yapılacak Çalışmalar Hakkında Sizinle Online Toplantı Gerçekleştirebiliriz.

Online Görüşme Randevusu Oluştur