Gayrimenkul Sektöründe Dijital Dönüşüm
Dijitalmax Blog Dijitalmax Blog
Gayrimenkul Sektöründe Dijital Dönüşüm Gayrimenkul Sektöründe Dijital Dönüşüm sosyal medyada paylaş!

blog

Gayrimenkul Sektöründe Dijital Dönüşüm

Rakiplerin önüne geçmek için her alanda olduğu gibi gayrimenkul pazarlama konusunda da farklı stratejiler uygulamak gerekiyor. Aşağıda yer alan pazarlama yöntemlerinden birini ya da birkaçını uygulayarak bir adım öne geçebilir, satışlarınızı hızlandırabilirsiniz.

 

Üç Boyutlu Görseller ve Artırılmış Gerçeklik

Fotoğraf ve video, gayrimenkul pazarlama konusunda uzun süredir en etkili araç konumundalar. Ancak ne yazık ki belirli bir açıdan çekilmiş videolar ve statik fotoğraflar bir konutun özellikle boyutunu olduğundan çok daha farklı gösterebiliyor. Bu durumun önüne geçmek ve müşterilerinize daha tatmin edici bilgiler sunabilmek için üç boyutlu görsellerden yardım alabilirsiniz. Profesyonel bir ekibe hazırlatacağınız artırılmış gerçeklik turu ile çok daha az çaba harcayarak potansiyel alıcılara konutu tanıtabilirsiniz. Hatta portföyünüzdeki müstakil ev veya konut projeleri için oluşturacağınız pazarlama kampanyanıza bir drone yardımı ile elde edeceğiniz görselleri de ekleyebilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenize konutun bulunduğu muhit ve dış özellikleri hakkında daha ayrıntılı bir sunum gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Mikro Hedefleme

Gazete ve emlak sitelerine verilen ilanların belirli bir getirisi olsa da hiçbiri mikro hedefleme özelliğine sahip bir konut satışı kampanyasının ulaşılabilirliğine sahip olamıyor. Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda veya arama motorlarında hedef kitlenizin; yaş, meslek, coğrafi konum gibi spesifik özelliklerine odaklanmış reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz. Kampanyanızın etkinliğini daha da artırmak için dilerseniz Google AdWords gibi pazarlama araçlarının arama ağı reklamları ile yetinmeyip görüntülü ve mobil ağlara yönelik reklam grupları da oluşturabilirsiniz. Böylece hedef kitlenizin bilgisayar başında veya hareket halindeyken mobil cihazlarından yaptığı aramalarda portföyünüze daha kolay ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

  1. Yeni Neslin İlgi Duyacağı Özellikleri Öne Çıkaran İçerikler

Yakın zamana kadar bireyler satın alacakları evin oda sayısı, kullanılabilir alanının boyutu, konumu, yatırım amaçlıysa kira getirisi gibi özelliklerine odaklanırken artık daha farklı beklentiler içerisine girebiliyorlar. Örneğin, kimi müşteri için evin doğa dostu olması önemliyken kimisi konutun bulunduğu bölgede fiber internet bağlantısının olup olmadığına dikkat ediyor. Hatta evcil hayvanları için uygun yapı ve çevre özelliklerine sahip konut arayışındakiler de bir hayli fazla. Gayrimenkul kampanyanızı konutun sahip olduğu bu gibi özellikleri öne çıkaracak şekilde kurgularsanız satış olasılığını yükseltebilirsiniz.

  1. Online İletişim

Eskiden konut satışı için müşteriyle telefon veya elektronik posta üzerinden ilk temas yeterliyken günümüzde hedef kitle ile daha yakından ilişki kurmak gerekiyor. Rakipleriniz arasından sıyrılıp konut satın almak isteyen bireylere daha çabuk ulaşmak isterseniz sosyal medya sayfalarınız üzerinden veya Skype bağlantısıyla görüntülü iletişime geçebilirsiniz. Böylece ev gösterimlerinde daha az çaba harcayarak daha fazla kişiye ulaşabilir, sık sorulan soruları daha samimi bir ortamda yanıtlama olanağı bulabilirsiniz.

  1. Çok Kanallı Pazarlama

Sosyal ağların ve internet reklamlarının gelişimi ile birlikte çoğu birey artık konut satışı da dâhil olmak üzere pek çok konuda daha fazla bilgi edinme ihtiyacı duyuyor. Giderek artan bu alışkanlığa cevap vermenin yoluysa tek bir kanaldan gayrimenkul pazarlama çalışması yürütmek yerine çok kanallı kampanyalar oluşturmaktan geçiyor. Portföyünüzü emlak alım-satım sitelerinin dışında hedef kitlenize hitap eden sosyal ağlarda açacağınız sayfalarda tanıtabilir, internet reklamlarını kullanarak marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Bu sırada online reklam ağlarının yeniden pazarlama özelliğinden yararlanarak potansiyel müşterilerinizin sizi hatırlamalarını sağlayabilirsiniz. Hatta konut projeleri pazarlarken beacon teknolojisinden yararlanıp, mevcut kampanyalarınızı çevreden geçen potansiyel alıcılara kolayca duyurabilirsiniz.

hemen teklif al

Dijitalmax’ın her biri alanında uzman ekibiyle çalışmak için teklif alabilirsiniz.
İşinizi büyütmek için biz tam kadro hazırız ?

Hemen Teklif Al

sizinle görüşmekten
mutluluk duyarız

İşletmenizle İlgili Yapılacak Çalışmalar Hakkında Sizinle Online Toplantı Gerçekleştirebiliriz.

Online Görüşme Randevusu Oluştur