Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?
Dijitalmax Blog Dijitalmax Blog
Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı? Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı? sosyal medyada paylaş!

blog

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?

Dijitalleşmenin son hız devam ettiği günümüzde faaliyet gösterilen alan ne olursa olsun bir web sitesi sahibi olmak artık zorunluluklar arasında yer alıyor. Hizmetlerinizi tanıtmak, satış yapmak ya da daha fazla insana ulaşmak vb. amacınız ne olursa olsun bunun ilk adımı doğru bir web sitesi ile dijital dünyaya adım atmanız. Web sitenizi oluştururken bir çok konuya dikkat etmenizde fayda var. Çünkü bir web sitesi sadece görüntüsü ile değil teknik özellikleriyle de amacınıza daha kolay ulaşmanızı sağlar. İyi ve teknolojik yeniliklere uygun hazırlanmamış bir web sitesi tahmininizden daha pahalıya mal olabilir. Hatta zarar etmenize bile yol açabilir.

İdeal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Web sitenizi yaptırırken en çok dikkat etmeniz gereken faktör doğru kişiler ve kurumlar ile çalışmanız olacak. Eğer, teknik detaylar hakkında bilginiz az ise yanlış yönlendirilebilir, görüntüde iyi ancak teknik olarak yetersiz bir web sitesi ile baş başa kalabilirsiniz.

Web tasarım yaptırırken ilk adım olarak mutlaka mobil site tercih etmelisiniz. Mobil uyumlu site ya da diğer adıyla responsive tasarım, tüm cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve laptoplarda web sitenizin sorunsuzca görüntülenebilmesini sağlar. Responsive olmayan bir web sitesi yeterli kullanıcı deneyimini sunmayacağı için web sitenize girenler hızlıca kaçarak rakiplerinizi incelemeye başlayacaktır. En yoğun kullanılan arama motoru Google da kullanıcılarınıza iyi bir web sitesi sunmadığınız için yapılan aramalarda başka web sitelerini ön plana çıkaracaktır. Bu da başlamadan kaybettiğiniz an demek. Bu nedenlerle Sıradışı Dijital olarak web sitenizin görselliği kadar teknik yeterlilikte olmasını, sizi hedefinize en kısa yoldan ulaştırmasını önemsiyoruz.

Özgünlük Fark Yaratır

Bir web sitesinin mobil uyumlu olması kullanıcı deneyimini artıran önemli unsurlardan olsa da temelde önemli olan web sitenizin bir bütün olarak ihtiyacınıza uygun dizayna sahip olup olmamasıdır. Hedef kitleye ve amaca uygun olmayan bir web sitesi mobil site olsa dahi istenilen etkiyi yaratmayacaktır. Özel tasarlanmış mobil uyumlu bir web sitesi kolayca rakiplerinizden ayrışmanızı sağladığı gibi, ziyaretçilerinizin istedikleri bilgi ve hizmete daha kolay ulaşmalarını da sağlar. Sıradışı Dijital bu amaçla size özel konsept çalışmalar oluşturur. Tasarımından teknik detaylarına kadar yoğun bir düşünme süreci ve detaylı bir planlama ile hareket eder.

Farklılaşmanızı ve rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlayan bir diğer özellik de web sitenizin özgün bir içeriğe sahip olması. Sitenizde yer alacak tüm içerikler aynı zamanda vitrin görevi üstlenir ve sizi diğerlerinden ayırır. Özgün içerikler arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanızı da sağlayan önemli etkenlerden.

Web Siteniz Güvenli mi?

Web sitelerinin yaygınlaşmasıyla hazır tasarım web siteleri de ön plana çıktı. Templateleri hazırlayan tasarımcılar, aynı tasarımı dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara düşük fiyatlara satarak kazanç elde ediyor. Hazır tasarım bu noktada avantajlı görünebilir ancak olumsuz yönleriyle kullanıcılara satın aldıklarının en az bir kaç katı maliyet çıkartabiliyor. Özellikle açık kodlu tasarımlar, olası saldırılara da davetiye çıkarıyor. Sizin web sitenize ait kodların bir başkası tarafından açıkça görülebilmesi, istenildiği gibi değiştirilebiliyor olması, web sitenizdeki açıkların da başkaları tarafından bilindiği anlamına geliyor. Kodların bilinmesi olası bir saldırıda web sitenizin hızla başkalarının eline geçmesine ve işlevsiz hale getirilmesine yol açar. Web sitenizin ele geçirilmesi aynı zamanda tüm datanızın başkalarının eline geçmesine de neden olur. Büyük güvenlik açıkları nedeniyle Sıradışı Dijital olarak kodları size özel olan bir web sitesi sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü özel web sitelerinde kodlar sadece sizin sitenize aittir ve web sitenize olası bir saldırıda bu kodların çözülmesi zordur. Doğal olarak da web sitenizin güvende kalmasını sağlar.

Doğru Web Sitesi Kar Etmenizi Sağlar

Web sitenizin kullanıcıların rahatça gezinebilecekleri bir yapıya sahip olması dijital reklamlarınızı da daha ucuza mal etmenizi sağlar. Google aynı reklamları yapan web siteleri ve onlarca faktör bileşeniyle kalite puanını belirler. Daha yüksek puana sahip olan reklamlar rakiplerine göre daha uygun maliyetlerle yayınlanır. Bu faktörler arasında web sitenizin responsive olup olmaması, sayfa açılış hızı, sayfanın kullanıcı deneyimi düzeyi de yer alır. Eğer, baştan sona ihtiyaçlarınıza uygun ve size ekstra maliyetler çıkarmayacak bir web sitesine ihtiyacınız varsa, Sıradışı Dijital ailesi olarak; marka imajınızdan, güvenliğinize, reklamlarınıza uygun alt yapıdan gelecekteki ihtiyaçlarınıza kadar tüm zorlu teknik detayları sizin için üstlenmekten memnuniyet duyarız.

hemen teklif al

Dijitalmax’ın her biri alanında uzman ekibiyle çalışmak için teklif alabilirsiniz.
İşinizi büyütmek için biz tam kadro hazırız ?

Hemen Teklif Al

sizinle görüşmekten
mutluluk duyarız

İşletmenizle İlgili Yapılacak Çalışmalar Hakkında Sizinle Online Toplantı Gerçekleştirebiliriz.

Online Görüşme Randevusu Oluştur