Logo Tasarımı
uzmanlıklarımız
Logo
Tasarımı

Mükemmel Logo, Size Özel Olandır

Logo, şirketinizin kimliğini yansıtan önemli bir görsel öğedir. Markanızın hedeflediğiniz kitlenin aklında kalmasını sağlayan logo tasarımı için sıra dışı işlere imza atan ekibimizi tercih edebilirsiniz. Kurumsal yapınıza, vizyonunuza ve hitap ettiğiniz hedef kitleye uygun bir tasarım ile markanız için etkili bir imaj çalışması yapabiliriz.

 

 Logo tasarım çalışmalarında ekibimizle sizi temsil edecek detaylar barındırmasına dikkat ediyoruz. Bunu yaparken özgün detaylar ve renk seçimleri yapıyoruz. Logonun her şeyden önce sade olması gerektiğini biliyor ve minimal detaylar yaratıyoruz. 

 

Yine kurumsal kimliğinize uygun olacak şekilde iki ya da üç renkli kombinasyonlar kullanıyoruz. Yazı karakterini hizmet sunduğunuz sektör bazında seçiyoruz. Sıra dışı bir bakış açısına sahip olan ekibimize göre iyi bir logo sadeliğinin yanı sıra özgün, firma ya da markayı tüm detaylarıyla anlatan ve akılda kalıcı bir tasarıma sahip olmalıdır. 

 

Stilize logolardan düz olanlara, farklı sembollerden tırnaklı logolara, tipografik formlardan kaligrafik ya da karmaşık logo alternatiflerine kadar tüm çalışmalarda ekibimiz en özgün işi size sunuyor. Logo tasarımına dair yaptığınız tercihlerin marka algısını yaratan ve markayı tercih etme kararını yönlendiren detaylar bütünü olduğunu biliyoruz. Bu nedenle farklı boyutlarda kullanılsa dahi etkisini kaybetmeyen ve farklı iletişim kanallarında kolaylıkla kullanılabilen işlere imza atıyoruz. Markalaşma ve kurumsallaşma sürecinin en önemli ve keyifli aşamalarından birini logo tasarımı oluşturur. Markanın sunduğu ürün ve hizmetler, kullanılan altyapı, kuruluş tarihi, vizyonu, misyonu ve diğer tüm unsurlar logodan sonra gelir. Logo, görülen ilk yüz, yansıtılan ilk imaj, verilen ilk mesajdır. Dolayısıyla iyi tasarlanmış bir logo, iyi bir imaj ve etkili bir mesaj anlamına gelir. Öte yandan A’da Z’ye markanın her türlü faaliyeti başarısız bir logo tasarımının gölgesinde yitip gidebilir. Böylesine bir kurumsal hayal kırıklığı yaşamamak, kurumsallığın evrensel ve bilimsel kurallarına aykırı bir şekilde acemice tasarlanan logoların elinde acı çekmemek için logo tasarımının önemine markalaşma vizyonunun altın unsurları arasında yer verilmelidir.

 

Özgün Logo Tasarımının Önemi

Profesyonel logo tasarımı, size ve markanıza ummadığınız kadar çok şey kazandırır. Markanız için belirlediğiniz ve kimi zaman sayfalarca yazıyla bile anlatmakta zorlandığınız hedef ve değerleri, hitap ettiğiniz kitleye vermek istediğiniz mesajları zekice kurgulanmış, profesyonelce tasarlanmış bir logoyla anında ve çarpıcı bir şekilde aktarabilirsiniz.

 

Logo, kurum adına atılan büyük küçük tüm adımların ayak izidir, gölgesidir. Logoyla özdeşleşir marka, logoyla tanınır. Kimi zaman markanın ismi akla gelmez ama logosu unutulmaz. Logonun, tüketicinin bilinç altına, bilinç dışına, bilinç ötesine nüfuz eden üstün bir etkisi vardır. Yanlış tasarlanmış, kurum kimliğini temsil etmeyen, değerleri ile uyuşmayan, misyonuna aykırı logolar tüketicide zihin bulanıklığı yaratır. Marka için istenmeyen, olumsuz bir imaj ortaya çıkar.

 

Kurumsal imza olarak da tanımlanabilen logo, kurum kimliğinin asli ve kutsal taşıyıcısıdır. Kurumsal logo, ilk kez karşılaşan birine kurum kimliğine dair çok fazla şey söyler. Kuruma ait kültürel değerleri, ürün ve hizmetleri, geleceğe bakışını anlatır. Markanın bilinirliğini artıran, tüketiciyle arasında zihinsel ve duygusal bağ kurmaya yarayan eşsiz bir görsel öğedir. Diğer bir deyişle tüketicinin kalbine giden yolun önemli bir kısmı kurumsal logodan geçer.

 

Profesyonel bir logo tasarımı gerçekleştirmek için özgünlük, temel ve değişmez kuraldır. Markanın, başarısız bir kurumsal logo çalışmasının sonucu olarak başka markaları çağrıştırmasına sebep olmak o markaya yapılacak en büyük kötülüklerin başında gelir. Sade, ilk bakışta anlaşılır, akılda kalıcı, ayırt edici, detay denizinde boğulmamış, markanın konumuna yakışır bir logo tasarımı ile markanızı rakiplerinin ve zamanın ötesine taşıyabilirsiniz.

hemen teklif al

Dijitalmax’ın her biri alanında uzman ekibiyle çalışmak için teklif alabilirsiniz.
İşinizi büyütmek için biz tam kadro hazırız ?

Hemen Teklif Al

sizinle görüşmekten
mutluluk duyarız

İşletmenizle İlgili Yapılacak Çalışmalar Hakkında Sizinle Online Toplantı Gerçekleştirebiliriz.

Online Görüşme Randevusu Oluştur